Bir Kere Daha Asil Türk Milletine Yürekten Sesleniyorum; Artık Şu Siyaset ve İnanç Putperestliğini Bırakın!

Matematik hayattır. Çünkü matematik akıl, zekâ ve mantıktır. Matematik imandır. Çünkü aklı olmayanın dini olmaz. Gelişmişliğin ölçüsü matematiktir. Çünkü dijital dünya, bilgisayar ve yapay zekâ matematik ve algoritmadır. Çevrenizde canlı cansız her şeye iyi bakın nasıl yapılmış, nasıl çalışıyor ve nasıl yaratılmış. En basiti bir makinaya bakın fizik ve matematik prensiplerine göre çalışıyor. Veya bir bitkinin yaprağındaki fotosentez olayına bakın biyoloji ve kimyayı görürsünüz.

Tanrı bütün evreni ve evrende bulunan canlı ve cansız ne varsa her şeyi matematik, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, jeoloji ve benzeri bilimler ile yaratmış ve bu bilimlerle yönetmeye devam ediyor.

Dünyayı da bu bilimlerde güçlü olan devletler yönetiyor.

Güçlü ve lider ülke olmanın temelinde temel bilimlerde ne kadar güçlü olduğun yatar. Bu eğitim sistemi ile de yalnız geriye gideriz.

Bilgi, bilim ve teknoloji üretmeyen her ülke sömürgedir. Seni ne devrimciliğin, ne solculuğun, ne Müslümanlığın, ne İslamcılığın, ne Türklüğün, nede milliyetçiliğin kurtarır. Her şeyini dışarıdan almak zorunda kalırsın. Nano teknoloji, metalürji, kimya, nükleer ve kuantum fiziği, genetik, yazılım, sağlık ve savunma sanayinde bilgi, bilim ve teknoloji olarak dünya ile rekabet edemiyorsan, tarımda dünyada ilk üç ülke arasında değilsen, enerjini ve hammaddeni kendin üretemiyorsan, su kaynaklarını koruyamıyorsan, geri kalmış ülkesin demektir. İleri gitmenin itici gücü ve olmazsa olmazı eğitim sistemini düzeltip bilgi, bilim ve teknoloji üretmektir. Bizi bir arada tutan değerlerde soy, dil ve kültür birliğinin oluşturduğu Türklük şuurudur.

Kısaca özetlersek dünya nano teknoloji, kuark ve hadronlarla uğraşıyor. Yeni gezegenler arıyor.

Kuantum çağını yaşayamazsak bizi yaşatmazlar.

Bana göre milliyetçilik kuantum çağını Türklükle buluşturmaktır.

Kâtip Çelebi’nin dediği gibi “Göklerin ve yerin hükümranlığına, Allah’ın yarattıklarına… bakmadılar mı” (Araf Suresi 185) emrini “öküz gibi bakmak” sandılar. Öküz gibi bakanlar öküzleştiler ve insan gibi bakıp bilimlerde gelişenlerin öküzleri oldular. Daha ne diyelim?

İmamı Azam: Eğer dünya ve ahirette Allah’ın Velilerinden maksat bilginler değilse, Allah’ın Velisi yok demektir.

İbn’i Sina: Nefsini bilimlerle süslemeye ve düzeltmeye çalış. Bilimden başka her şeyi bırak. Bilimde her şey vardır. İnsanın ruhu kandil ve bilim onun aydınlığıdır. İlahi Hikmet de kandildeki yağ gibidir. Bu yanar ve ışık saçar sana, diri denilir; yanmaz ve karanlık kalırsa, sen ölü sayılırsın.

Taşköprüzade: İnsanın her bir azasının bir ibadeti vardır. Aklın ibadeti, ilim ve düşüncedir.

Maturidi: Allah kendi katından olduğu harikulade delillerle sabit olmuş Kuran ve diğer şeyleri akıl yürütme yöntemine bağlı olarak delillendirmiş ve pek çok ayette aklı temellendirmeye başvurulmasını emretmiştir.

Yesevi: İslam’ın on şartı vardır. Birisi de bilimle uğraşmaktır.

Farabi: Herhangi bir insan; dünyayı her konuda cennete çevirmeye çalışan, derin bir felsefe ve bilgi toplumunun oluşturduğu bir devlet bulduysa orada yaşasın. Çünkü orası gerçek bir İslam diyarıdır.

Farabi: İnsan ahlakının temeli bilgidir. Çünkü akıl, iyi ile kötüyü ancak bilgi ile ayırır.

Farabi: Bilgisiz kalmak demek kötü Müslüman olmak demektir.

Farabi: “Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yanlış da bilinir; ama önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılamaz .”

Bir ülkeyi yok etmek istiyorsan ilkokuldan  üniversiteye kadar müfredattan matematik, fizik ve felsefe derslerini kaldır  selefi anlayışta dini eğitim veren okullar aç ülke kendi kendini yok eder hiç merak etmeyin.

Üst aklın izafiyet teorisi:

Üst akıl var mı, yok mu?

Cevap sizin akıl seviyenize bağlı.

Sizinki aşağıdaysa size göre bütün akıllar üst akıldır.

Aklı olmayanı üst akıl yönetir.

Borç alanı borç aldığı yer yönetir.

Salakları komplo teorileri yönetir.

Bilgi, bilim ve teknoloji üretmeyeni dış güçler yönetir.

Yobazları hurafeler yönetir.

Milli kimliği olmayanı herkes yönetir.

GÜÇLÜ OLMAZSAN SENARYO YAZAMAZ VE YÖNETEMEZSİN.

BAŞKALARININ YAZDIĞI SENARYODA OYNARSIN.

Yazar
Muzaffer KILINÇ

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen