Türk edebiyatında yeni bir soluk: Edebice

 

Edebiyat, fikir, kültür ve sanat dergisi Edebice ilk sayısıyla okuyucularına ‘merhaba’ dedi.

Edebice, ‘artık yeni şeyler söylemek lazım’ parolasıyla yola çıktı.

Milli ve manevi değerleri önceleyen Edebice’nin yayın kurulunda Türkiye’nin farklı köşelerinden akademisyen, yazar ve şairler yer alıyor. Bafra’da hazırlanıp basılan Edebice’nin editörlüğünü aynı zamanda Edebiyat öğretmeni olan Yaşar Vural üstlendi. Derginin danışma kurulu üyeleri arasında Prof. Dr. Mehmet Öz, Prof. Dr. İskender Öksüz, Prof. Dr. Şaban Sağlık, Dr. Hayati Bice, A. Yağmur Tunalı ve Dr. Hüseyin Yeniçeri gibi edebiyat sahasında eserler vermiş, önemli isimler bulunuyor.

İki ayda bir okurlarıyla buluşacak olan Edebice’nin, daha şimdiden ülke genelinde yetmişten fazla temsilci sayısına ulaştığı öğrenildi.

Dergiyi temin etmek için [email protected] adresine e-posta atabilir yahut derginin resmi facebook hesabına (facebook.com/edebice.net) mesaj yollayabilirsiniz.

İletişim: 05418675553

www.edebice.net/dergi

Yazar
Kırmızılar

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen