Türkmen Lider Necmettin Kasapoğlu Sonssuzluğa Uğurlandı

 

Necmettin Kasapoğlu Sonsuzluğa Uğurlandı

Türkmenlerin ilk siyasi kuruluşlarından Irak Milli Türkmen Partisi siyasi büro üyesi ve partinin Kerkük’ün Musalla bölge büro sorumlusu Necmettin Kasapoğlu buıgün hayata gözlerini yumdu.

Uzun bir süredir amansız hastalıkla mücadele eden merhum Kasapoğlu, devrik Saddam döneminde uzun yıllar hapis yatmıştı.

Türkmen davasına katkılarda bulunan merhum Kasapoğlu için düzenlenen cenaze törenine Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Milletvekili Erşet Salihi, Türkmen siyasiler, emniyet subayları, sivil toplum örgütleri ve merhum Necmettin Kasapoğlu’nun dost ve sevenleri katıldı.

Hastalığına daha fazla dayanamayan merhum Necmettin Kasapoğlu, bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Kasapoğlu, 2003 yılından sonra yurtdışından Irak’a ve özellikle Kerkük’e gelerk Türkmen siyasi teşkilatları çatısı altında mücadelesini sürdürmüştü.

Kerkük’ün Musalla bölgesinde kılınan cenaze namazından sonra merhum Türkmen Mücadeleci Necmettin Kasapoğlu’nun cansız bedeni, 2003 yılından sonra kurduğu Irak Milli Türkmen Patisi Musalla bürosuna getirildi, cenaze buradan mezarlığa götürüldü.

Türkmen bayrağına sarılı cenaze Musalla mezarlığında toprağa verildi. Özellikle bürosunun bulunduğu Musalla bölgesine önemli hizmetlerde bulunan merhum Necmettin Kasapoğlu’nun cenaze törenine hazır olanlar merhumun Türkmen davasına olan hizmetlerinden söz ettiler.

 

——————————————————————

http://www.turkmenelitv.com/v1/haberler/turkmeneli/9210-necmettin-kasapo%C4%9Flu-sonsuzlu%C4%9Fa-u%C4%9Furland%C4%B1.html

 

Yazar
Kırmızılar

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen