Bayram Gelmiş Neyime

Yazar
İbrahim BAYKAN

24 Mayıs 2020

Bu yazıyı birine gönder

Geçen yılın bayramında; Ah nerede o eski bayramlar”diye hayıflanıyorduk. Bu bayram da; “Ah nerede geçen yılki bayram”diye hayıflanacağız.

Allah’tan tüm illerde sokağa çıkma yasağı getirildi de kanlı ve ölümcül trafik kazaları haberleri duymayacağız. Bayram kaçakları yine şanslı tatildeyiz yalanına sığınıp; misafir zahmetlerine girmeyecekler.

Herkes sanal ortamda bayramlaşacak. Umarım bayram sonrası serbestliğinde “Geçmiş bayramınız mübarek olsun” diye yalap şalap öpüşüp bayram kutlayanlarımız çıkmaz. 

Sanki çok önemliymiş gibi parti liderlerinin bayramı nerede geçirdikleri haberlerini şükür bu bayram duyamayacağız. Yine çok şükür bayram Dokuz gün tatil olur mu, olmaz mı teranesi yaşamayacağız. 

Bu bayramda benim tek üzüntüm her bayram olduğu gibi bu bayramda huzur evlerindeki yaşlılarımızı ziyaret edemeyecek olmamdır. İnşallah bu Korona belasından kurtuluruz da Kurban bayramında bu eksikliği telafi ederim.

Gerçek ve samimi Dünya Müslümanlarının Ramazan Bayramının tüm dünyaya; sağlık, mutluluk ve barış getirmesini Cenabı Allah’tan diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanılabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızılar® 2010 - 2023

medyagen