Bi̇ze Yeni̇ Bi̇r Yıl Deği̇l Yeni̇ Bi̇r İnsanlık Lazım!!

İbrahim BAYKAN

Herkes giderken Mersin’e ben gideyim tersine. Pek çok kişinin yazdığı gibi; klişe laflarla yeni yıl beklentileri yapmaktansa geçen yılın muhasebesini yapmak bana daha akıllıca geldi.

Zamanı durduramayacağımıza göre çok yıllar gelir geçer. Önemli olan yılların barış, huzur ve güvenli geçmesidir. Maalesef 2019 Yılı hiç de iyi geçmedi.

2020 yılından beklentilerimizi her yeni yılda yaptığımız gibi klişe ve beylik laflarla karşılayacağız. Bu hep böyle mi gidecek?

Gelelim geçen yılın getirdikleri ve götürdüklerine:

*FETÖ adlı bir örgüt ülkenin temeline dinamit koydu. Koyduğu dinamit elinde patladı olan yine ülkeme oldu. Yüzlerce şehit verdik, milyarlarca kaynak tükettik halen faillerini temizleyemedik. 

Dahası siyasi ayağına dokunamadık. Böyle giderse bu dava yarım çekilmiş diş gibi ortada duracak,

*Ölümcül iş ve trafik kazalarından ders almadık ve yine birinciliği elden bırakmadık,

*Toplum halen ikiye bölünmüş durumda; bir yarısı bu hükümet ne yaptıysa doğrudur diyor sanki hiç yanlışı yokmuş gibi. Bir yarısı da ne yaptıysa yanlıştır diyor; sanki hiç doğrusu yokmuş gibi,

*Kadına şiddette hız kesmedik; korumaya aldığımız kadınlarımızı bile koruyamadık,

*Helali haramı unuttuk; çıkarlarımız için her şeyi mubah saydık. Sırtımızdaki kamburun alınması yerine; herkese kambur diledik, dama çıkanlarımız da merdiveni attı,

*Müslüman Müslüman’ı; sanki farklı Allah’a sahipmiş gibi “ALLAHU- EKBER” diyerek kafasını kesti ve halen kesmekte,

*Dünyanın neresinde bir bomba patladıysa Müslüman’ın ensesinde patladı ve halen patlamakta,

*Sınırlarımızı açtığımız mültecilere insancıl bir hayat veremediğimiz gibi hem onları hem de kendimizi mağdur ettik,

Tüm bu yukarıda sıralanan sıkıntıları eski yılda dibine kadar yaşadık ve halen yaşıyoruz. Umarım yeni yılda; geçen yılı aramayız.

Tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve barış getirmesi dileklerimle yeni yılınızı kutlarım.

Sevgi ve Saygılarımla

Paylaş

Paylaş

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen