Bu Nasıl Bir Tam Kapanma?

Yazar
İbrahim BAYKAN

16 Mayıs 2021

Bu yazıyı birine gönder

Cahilliğime verin de ben bu kapanmadan hiçbir şey anlamadım. Varsa anlayan; aşağıdaki yorum bölümüne yazarsa sevinirim.

Bir kısım insanlar: Kapanma kurallarına uyup evlerine kapanırken; bir kısım aldı eline bir alışveriş poşeti sokaklarda rol kesti. 

Bir kısım; kim ve kimlere güveniyorsa elini kolunu sallaya sallaya  cenazelere, düğünlere ve parti kongrelerine katıldılar. 

Bir kısım siyasiler kuralları kendilerinin getirmelerine rağmen başta kendileri çiğnedi. 

Bir kısım esnaf kendilerinin muaf oldukları ürün satışlarının yanında; kapanan esnafın ürünlerini utanmadan ve sıkılmadan satmaya başladılar. Örneğin; kasap dükkânının önünde; kısıtlamada olan pazarcıların sebzesini satar oldu. 

İşin daha vahimi döviz getiriyor diye; turistlerin sağlıklarını sorgulamak yerine her yere giriş çıkışları serbest oldu. 

Tam kapama dediler virüsü bir şehirden bir şehre taşıyıp virüsün virüsle evlendirip çoluk çocuğa karışmalarını sağladılar. Bu tam kapanmadan ziyade Çeyrek kapanma bile olamadı.

Allah’ım beni affetsin; kısıtlama saatinde polise yakalandım ve yalan söyledim. Baktım o anda ezan okunuyor; “Camiye Gidiyorum” dedim. Polis; “Hadi Allah kabul etsin.” Dedi. ( Bu olayda camilere gidilemiyordu; şimdi yanılmıyorsam ikametinizdeki en yakın camiye gidebiliyorsunuz.)

Şimdi de kontrollü kapanma diyorlar. Hadi Allah kabul etsin.

 

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanılabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızılar® 2010 - 2023

medyagen