Çocuk İstismarı

İbrahim BAYKAN

 

“Çocuk istismarına verilecek ceza tartışmasına verilen önem kadar; keşke bu tür suçların gerçekleşmemesi için de verilmiş olsa daha iyi olmaz mı?”

Çocuk istismarı; O kadar arttı ve vicdanları yaraladı ki nihayet yetkililer ceza arayışına ve yarışına girdiler. 

Öncelikle bu suçun adını doğru koyalım; ne demek çocuk istismarı; ortada düpedüz tecavüz var. İstismar başka tecavüz başkadır. Bu eylem bal gibi tecavüz ve cinayete doğrudan teşebbüstür. Ne tez unutuldu tecavüze uğrayan Beş yaşındaki bir yavrunun ölümü.

İşin daha vahim yönü ise bu suçu işleyenlere takdir edilen iyi hal uygulamalarıdır. Bu suçun ve sapıklığın iyi hali mi olurmuş? Yazıklar olsun bu kararı veren hâkimlere. Empati yap hâkimim; kendi yakınına yapılsa; aynı kararı mı vereceksin? 

Yetkililer şimdi çocuk istismarcılarına ne tür cezayı vereceklerini tartışıyor. Yok; efendim kimyasal hadımmış, yok müebbet hapismiş yok idammış. Tamam; bunların hepsi olsun hak ediyorlar ancak kimse demiyor ki; iş bu hale gelmeden bu tecavüzler nasıl önlenir?

Ayrıca hayvan tecavüzleri ve tecavüzcüleri de yakın takibe alınmalıdır. Allah’ın bizlere emaneti olan zavallı hayvanları da koruyup kollamalıyız. Sapıklara da insana yapılmış bir suç gibi en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır.

Bu arada ülkemin bir kısım yazar ve çizerlerine de bir çift lafım var: Her b*ka maydanoz olup abuk sabuk konuları yazıyorsunuz da bu konuda neden bir yazı yazıp kınamıyor ve çözüm önerileri getirmiyorsunuz?

Yasa yapıcılar öncelikle bu konunun sosyolojik ve psikolojik yönlerini ele alıp çocuklara ta kreş çağından başlayarak tüm eğitim kademelerinde tecavüzün ağır suç olduğunu, kendini koruma yollarını, ağır günah ve haram olduğunun işlenmesi gerekir. 

Tarikat bağlantılı öğrenci yurt ve pansiyonlar sıkı takip ve denetim altına alınmalıdır. Bu suça meyilli öğrenci ve öğretmenler tespit edilerek gerekli önlemler acilen alınmalıdır.

Tüm bu önlemlere rağmen bu suç işlenmeyecek anlamına gelmez; ancak en aza indirilmesi de kazanç olur. Bu lanet suçu işleyenlere de verilebilecek en ağır ceza verilmelidir. Bence bu ceza; ne hadım etme, ne idam ne de hapis. 

“En etkin ceza ibret-i âlem için kökünden sünnettir.”

 

Sevgi ve Saygılarımla

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen