Dr. Ekrem Karakaya ve Sağlıkta Şiddet Yine Yeni Yeniden

 
Merhaba,
 
Dün (06.07.2022 Çarşamba) günü, bir meslektaşımızı daha menfur bir saldırı sonucu kaybettik. Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Ekrem Karakaya, görevi başında iken, poliklinikte aynı şehrin bir ilçesindeki bir başka hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir cani, bir katil tarafından başına 15 kurşun sıkılarak hunharca ve alçakça katledildi. 
 
Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, eşine, iki kızına, ailesine, sevenlerine ve tüm hekim camiasına da baş sağlığı diliyorum.
 
Bu konuda kafa yormuş ve yazmış biri olarak bu blogdaki yazımı tekrar dikkatlerinize sunuyorum. 
 
https://profdrirfanyalcinkaya.blogspot.com/2019/08/saglik-calisanlari-ve-siddet-nedenler.html
 
Ayrıca bu konuda bu gün okuduğum bir yazıyı da konuya meraklı olanlar için hararetle tavsiye ediyorum. Prof. Dr. Şervan Gökhan tarafından kaleme alınan “Sağlıkta Şiddetin Anatomisi” adlı makalenin son paragrafında yazar diyor ki; “Sonuç olarak, bir zamanlar sağlık sistemlerinin öznesi konumunda olan hekimler bu sistem içerisinde giderek nesne konumuna düşürülmekte ve özne olmanın bedelini ise şiddet görme, tükenmişlik, ekonomik yetersizlik, mesleki tatminsizlik ve itibarsızlaştırılma ile büyük bir hayal kırıklığı olmak üzere en ağır şekilde ödemektedirler.” 
 
https://www.perspektif.online/saglikta-siddetin-anatomisi/
 
Ve yazarın dediği gibi dün bir meslektaşımız daha bu bedeli en ağır şekilde yani canıyla, kanıyla ödedi. Korkarım ki, bu ne ilk, -böyle giderse- ne de son olacak. 
Size ayrıca hazırladığım iki görseli takdim etmek istiyorum. 
 
Herkese -belki gerçekçi olmaktan uzak, hayali, ütopik ama- sağlıkta ve hayatın her alanında şiddetten, ölümden, acıdan, hüzünden uzak günler diliyorum.
 
kirmizilar.com
kirmizilar.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazar
İrfan YALÇINKAYA

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen