Enerji Tasarrufu Haftası

İbrahim BAYKAN

Her yıl Enerji Tasarrufu Haftası’nda o kadar yazılıp çizilmesine rağmen vatandaş yine bildiğinden şaşmıyor. 

Giderek artan nüfus ve insanların tüketim alışkanlılarından taviz vermemesi gibi faktörler enerji tasarrufunun önemini daha da arttırmaktadır. Enerji tasarrufu tamamen israfla ilgilidir; sadece elektrik kullanımında tasarruf akla gelmemelidir. 

Gereksiz harcana su, çöpe giden ekmek, doğaya atılan atık vb. eylemler de enerji tüketimini tetiklemektedir. Ayrıca sabit hale getirilen ileri saat uygulamasının da enerji tasarrufu sağlamayacağına inananlardanım.   

Siz mesaiden erken çıkan çalışanların gün ışığından daha çok yararlanarak işlerini hallettiklerini mi sanıyorsunuz? Kalan zamanlarını yine gezip tozmakla harcıyorlar.

Sabaha kadar internet ve akşama kadar uykuda zaman geçiren yeni neslin gün ışığından yararlandığını mı sanıyorsunuz?

İsrafın enerji tasarrufuna olumsuz katkıları ve dinimizce de haram olduğu bu topluma iyi anlatılamaz ise biz daha çok enerji tasarrufu haftaları yaparız.

Sevgi ve Saygılarımla.

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen