Helalleşme mi dediniz?

 

Kimse inkâr gelmesin; her insan hayatı boyunca hak yemiştir ve hakkı da yenilmiştir. 

Önemli olan bunun pişmanlık tövbesinin yapılması ve yenilen hakların bedelinin ödenmesidir. Buna kısaca helalleşme diyoruz. Ancak bu lafla olmaz; önce bedeli ödenir. 

Cenaze namazlarında bir takım kara cahil imamlar cemaate dönüp hakkınızı helal ediniz diyerek adeta emir veriyor. Bir başkası; 3 yaşında ölen bir çocuk için cemaatten helallik istiyor. Bu cemaatin bu çocuk üzerinde ne hakkı olabilir ki.

En yakınımdan bir örnek vereyim

Yoğun bakımda zor konuşan bir kuzenimin ağabeyi; kardeşinin bu halini fırsat bilip; hakkını yediği kardeşinden helallik istedi. Zavallı kardeş isteksiz de olsa helal olsun diyebildi. Kardeşini kandırdı ama Allah’ ı kandıramadı. 

Şimdi günümüzde her ne hikmetse siyasiler; başlarına saksı düşmüş olmalı ki; helalleşme yoluna girdiler. Mağdurların hak bedellerini ödeyeceklerse amenna yoksa; boşuna polemik yapmasınlar bu işler lafla olmuyor.

Bakalım bu konuda ki samimiyetlerini; bekleyip göreceğiz.

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen