Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

“Kadınlara yönelik şiddetin dünya çapında tahmini oranının yaklaşış % 25-50 arasında olduğunu biliyor muydunuz?”

Her yıl yüzlerce kadının öldürüldüğü ülkemde ben; “CENNET ANALARIN AYAĞI ALTINDA” sözünün geçerliliğini nasıl anlatacağım?

Lanet olası kadın cinayetleri; haberlerin rutini haline geldi. Biz bu haberleri duyunca lanetliyoruz, kınıyoruz ve üzülüyoruz.

Sebep ve sonuçlarıyla;  perde arkasında nasıl oluştuğunu hiç düşünmüyor ve araştırmıyoruz. Merak etmeyin devlet de bu yaranın sosyolojik boyutlarına yeterince değinmiyor. İşin en acı yanı ya tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıyor ya da zaman, zaman çıkardığı aflarla salıveriyor.

Erkek ağırlıklı sivil toplum kuruluşlarımız bu anma günlerinde ateşli bir kadın hakları savunucusu olurlar; sonra unuturlar.

Maalesef bazı kadın dernekleri; haklarını aramak yerine bu günlerini çiğ köfteli, zenneli eğlence partileri düzenlerler. Bilmezler ki yılda Beş Bin kadın hayat kadını olmak için sıra bekler.

Ayrıca yapılan araştırmalarda Dünya’da kadınların %93’ü orgazm olamadan ölüp gitmektedirler. Sizler hangi kadın hakkından bahsediyorsunuz.

Buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum:

Sorunlarınızı ve haklarınızı; biz erkeklere havale etmeye devam ettiğiniz sürece daha çok mağdur gelip mağdur gidersiniz.

“NE ZAMAN Kİ ERKEKLER NAMUSLU OLACAKLAR; İŞTE O ZAMAN KADINLARIN NAMUS SORUNU OLMAYACAKTIR”

Sevgi ve Saygılarımla

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen