Lögar Kapakları

Yazar
İbrahim BAYKAN

6 Haziran 2021

Bu yazıyı birine gönder

 

Bazı şeyleri hizaya getirdik de bir asfalt zeminle logar kapaklarını aynı hizaya getiremedik gitti anasını sattımın. Nedense iki yakamız bir türlü bir araya gelemiyor.

Çevre Bakanlığı kurduk; binlerce teknik uzmanlarımız var yine de soruna çare bulunamadı ve bulunamıyor. Her yağmur yağdığında göle dönen yollar kaldırım boyunu aşıyor.

Lögar kapakları hırsızların da odağında. Hurda değeri Beş para etmez bu kapaklar çalınarak ayrı bir faciaya yol açmakta. Boşluğa düşen canlılardan tutun da; kaza yapan araçlara kadar ölümcül ve sakat bırakan riskler. 

Bu yüzden yerel yönetimlerin pek çoğuna bir öneride bulundum. Şu rögar kapaklarını demirden değil de betondan üretin diye. Bu önerimi hiç önemsemediler. En azından ekonomik bir değeri olmayacağından; çalınmakta caydırıcı olurdu.

Ülkemde; sadece lögar kapakları mı hizaya gelmeyen? 

Bakın daha neler, neler:

*İktidar- Muhalefet,

*Gelir- Gider dengeleri,

*Faiz- Enflasyon,

*Düşük Faiz, Yüksek enflasyon,

Düşük Faiz- Yüksek Kur,

*Arz ve Talep,

*Dolar- Türk Lirası.

Ne zaman lögarlarla asfalt seviyesini denkleştiririz; işte o zaman bu dengeleri de sağlamış oluruz.

 

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanılabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızılar® 2010 - 2023

medyagen