Önce Edep 

Yetkim olsa tüm kurum ve kuruluşlarımızın kapısına iri harflerle; “ÖNCE EDEP” yazdırırdım.

Son Yirmi yıldır ülkemde; camiler, okullar ve alışveriş merkezleri ayrılmış; herkes nerede bir çıkar görmüş oraya yönelmiş. 

Diğer taraftan siyasilere bakıyorsunuz bir dedikleri diğer dedikleri ile hiç örtüşmüyor. Üniversitelere bakıyorsunuz bir yığın defolu okumuş yazmış profesörler televizyonlarda aşiret toplantısı gibi aynı konularda mangalda kül bırakmıyorlar. Vatandaş deseniz akıllı telefonlarıyla akılsız işler yapmakla meşgul. Trafik kazası oluyor; kurtulan yaralının cebini karıştırıyor.

Bir dönem devlet; çeteler üzerinde hâkim olurken çeteler devlete hâkim olmaya çalışmakta. Çağımızın en büyük milli davası olan FETÖ davası bile; yarım çekilmiş bir diş gibi ortalarda.

Dünyada bir milyar aç insan kıtlıkla mücadele ederken; İsrail Filistin halkını aç ve açıkta bırakarak toprak tırtıklamakta ve dünya da buna seyirci kalmaktan öte hiçbir şey yapmamaktadır.

“Emeksiz zengin olanın,

Kitapsız bilgin olanın,

Sermayesi, din olanın,

Rehberi şeytan olurmuş.” (Yunus Emre)

Eyy insanlık ÖNCE EDEP.

Sevgi ve Saygılarımla

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen