Papa Kini

İbrahim BAYKAN              

İtalya’da kilise arşiv kayıtlarından alınan bu olay; bir insanın diğer bir insana karşı duyduğu kinin boyutlarını ortaya koymaktadır.

Olayın gelişimi şöyledir:

Zamanın yeni seçilen Papası göreve gelir gelmez; bir önceki ölmüş Papayı mezardan çıkartır ve Papa kıyafetini giydirir. Ölmüş Papayı üç gün boyunca sorgular.

Sorgulamanın sonucunda; yeni Papa eski Papanın başparmağı ile birlikte işaret ve orta parmağını kökünden keser ve çıplak haliyle yeniden gömer. Bu olayın buraya kadar olanı; bir mağdurun duyduğu kinin sonucudur.

Gelelim bu kinin sebebine:

Yeni Papa eski papadan; hayatı boyunca O kadar zulüm ve haksızlık görmüş olmalı ki; eski Papanın kaleme aldığı ve bastığı mühründe kullandığı parmaklarını kesmeyi kafaya koymuş. Bunu da zamanı gelince gerçekleştirmiş. İyi yapmış veya kötü yapmış deme hakkımız var veya yok bilemem ama bildiğim bir gerçek varsa yeni Papa çok ağır hak kaybına uğramış bir mağdur.

Biliyoruz ki; yeryüzünde bu Papanın yaptığını yapmak isteyen pek çok mağdur vardır. Ey dünya zalimleri; Papa da olsanız, Kral da olsanız, Amir de olsanız bir başkasına zarar vermeye, zulüm yapmaya ve hak yemeye hiç hakkınız yoktur. Her din zarar vermeme esasına dayanır. Unutmayalım “Camı Kıran Parasını Öder”

Şayet sizler de ağır bir hak mağduru olmuşsanız dinimize yakışan ve kendi yazdığım ve sıklıkla kullandığım bir duayı yapmanızı tavsiye ederim. En azından mezardan çıkartıp sorgulama zahmetine girmezsiniz.

“Allah’ım tüm hayır ve şerlerin senden geldiğine inanır ve iman ederim. Sen tüm mağdurları mükâfatlandırırsın. Uğradığım tüm mağduriyetlerimin mükâfatını senden istiyorum. Bundan sonraki hayatımı bana kolay kıl ey rabbim.”

 

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanlabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızlar® 2010 - 2024

medyagen