Üniversite Adaylarına Önerilerim

Yazar
İbrahim BAYKAN

24 Temmuz 2022

Bu yazıyı birine gönder

Üniversite adaylarına; ömrünü eğitimde geçirmiş bir hocaları olarak tavsiyelerim var:

Meslek seçiminde aileniz dâhil kimsenin etkisinde kalmayınız ve severek yapacağınız bir mesleği tercih ediniz,*Çağımızın mesleği safsatalarına kanmayın. Bu yıl soğan iyi para yapıyor deyip soğan eken ve elinde kalan çiftçinin durumuna düşersiniz. Bir dönem Turizm bölümleri gözde bölümler diye gençleri kandırdılar. Şimdi bunların pek çoğu işsiz ve mutsuz. Zaten Tıp hariç; hangi bölümü bitirirseniz bitirin işiniz hazır değil,

*Giderek artan hayat pahalılığı ailenizin bütçesini zorlayabilir. Bu yüzden ailenizle yaşadığınız şehirdeki üniversiteleri tercih ediniz. Bu sizleri ekonomik açıdan rahatlatacaktır.

*Okuyacağınız üniversite de sosyal ve kültürel faaliyetlere katılınız.

*Tarikat faaliyetli yurtlarda kalmayınız.

*Yaz tatillerini seçeceğiniz meslekle ilgili pratik çalışmalarda bulununuz. Bu hem sizin meslekte ilerlemenizi hem de aile bütçenize katkı sağlar.

*Eğitim sürenizi aksatmadan zamanında tamamlayınız. Kayıp olan her yılınız hayatınızın her aşamasında yıl ve fırsat kaybına neden olacaktır.

Bu vesileyle hepinize mutlu ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum.

Yazar
İbrahim BAYKAN

Bu websitesinde farkı kaynaklardan derlenen içerikler yayınlanmakta olup tüm hakları sahiplerinindir. Sitedeki içerikler atıf gösterilerek kaynak olarak kullanılabilir. Yazıların yasal sorumluluğu yazara aittir. Tüm Hakları Saklıdır. Kırmızılar® 2010 - 2023

medyagen